2009-KisBorshow

2009. március 14. - szombat - 9:00 - Tornaterem - KisBorshow

Kicsi a bors/how/, de erős

2009-ben először a LEJÓ BORSHOW-val együtt rendeztük meg a ”Kis Borshow”-t, amelyen az 5.-6.-7.-8. osztályosok küzdhettek meg az iskola tornatermében a vándorzászlóért. A feladatok két fő téma köré csoportosultak:

- Európai Unió (országok, fővárosok, nyelvek, népviseletek, zenék)

- Március 15. (plakett készítése Petőfiről, a 13 aradi vértanú)

Természetesen az iskola névadójáról, Lengyel Józsefről is megemlékeztünk, mert az egyik feladat az ő életéről szólt. Az osztályok ezeken túl sportos feladatokban is bizonyíthatták ügyességüket és gyorsaságukat. Vidámságban nem volt hiány, jó hangulatban telt a szombat délelőtt.

A verseny sikere köszönhető a szervezőknek (Ürmös Teréz Klára, Borosné Dénes Zsuzsa, Regenye Andrásné Czeti Antónia, Hartmann-né Drexler Ilona, Hezler Edit, Szekeres Enikő, Takács Tímea, Gánicsné Forgács Réka) és a lelkes gyerekeknek. Külön köszönet illeti Varga Éva tanárnőt, aki a munkát összefogta.

Az első helyet a 8. osztályosok szerezték meg, ezért egy évig birtokolhatják a "KisBorshow" zászlót. A második helyet holtversenyben az 5. és a 7. osztályos diákok érték el. A harmadik helyen ezúttal a 6. osztályosok végeztek.

1.

2.