2023. június 3-4. - Ökotábor

Ökotábor Pusztavámon

Több éves kihagyás után az újjászerveződött Ökotábor lehetőséget adott a diákjainknak a természet szépségeit megcsodálni, és a szabad levegőn való tartózkodást élvezni. A Vértes egyik legszebb, bányatavakkal tarkított és kisebb-nagyobb lankáival, meredek lejtőivel váltakozó völgyeiben járhattunk a túrák alatt, miközben megtekinthettük az éppen virágzó növényeket, a fel-felbukkanó állatokat.

ÖKO-2023

A tábor szervezésében két volt gimnazista is velünk tartott, Lóth Klaudia és Farkas Nóra, akik a középiskolai éveik alatt is rendszeresen jöttek táborozni. Velük együtt, bár kis létszámmal, ám annál lelkesebben összesen kilenc diák vett részt a táborban. Ők vállalták, hogy két napra elszakadnak az urbanizált és mobiltelefonok által felépített világtól, friss levegőre, egymás társaságára és legfőképpen a természet szépségeire vágytak.

A kirándulás a nyugati Vértes, Csókakőig tartó turistaútján vezetett, mely körtúrája során egy úttalan részt is beiktattunk a változatosság kedvéért. Itt szarvasokkal, fák között lavírozó héjával és rengeteg virágos erdei növénnyel találkoztunk.

Sétálunk...

A nap nagy részét a gyaloglás tette ki, majd késő délután csatlakozott hozzánk Gőgh tanár úr, akinek köszönhetjük az est tetőpontját, a csodálatos bográcsban készült pörköltet. A tábortűz mellet, a rotyogó étel kellemes illatától körülvéve sokat beszélgettünk és vidám történetekkel szórakoztattuk egymást, néha hatalmas nevetésekkel fűszerezve.

Vadászles

A vacsora után, megvárva a sötétedést, felszedelőzködtünk és nekivágtunk az éjszakai túrának. Közel másfél órát tartott a „botorkálás”, mely során néhol megállva, az éjszaka hangjaira füleltük. Hallottunk erdei fülesbaglyot, motoszkáló rágcsálókat és neszező nagyvadakat. A táborba visszaérve felszabadulva nevettünk össze, hiszen némelyik neszezés akár 10-20 méterre lévő állattól is származhatott.

Kaja

Vasárnap még megnéztük a vadaskertet, majd eleredt az eső, és legkésőbb fél kettőkor már el is hagytuk az élményekkel megajándékozó Ökotábort.

Reméljük ezt az élményt jövőre is átélhetjük másokkal is, akik csatlakoznak hozzánk.