Próbanyelvvizsga-2023

LanguageCert próbanyelvvizsga angol nyelvből

Iskolánk, a Hamvas Béla Gimnázium 2020 óta partnerintézménye a LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpontnak, így módunkban áll évi két alkalommal ingyenes próbanyelvvizsgát hirdetni.

A 2023-as őszi kampányon 44 tanuló tartotta fontosnak, hogy kipróbálja nyelvtudását, 11 diák C1 (felsőfokú), 33 diák B2 (középfokú) angol írásbeli próbanyelvvizsgát tett. Lehetőség volt minden kompetencia mérésére, hiszen hallott  szövegértés, olvasott szövegértés és szövegalkotás (Listening, Reading, Writing) is szerepel a megmérettetésen, a feladatlapok terjedelme és nehézsége teljesen megegyezik a valódi nyelvvizsgáéval.

A szövegalkotási feladatlapokat a nyelvvizsgaközpont azon munkatársai javítják, akik az „éles” vizsga feladatlapjait is értékelik, a többi feladatlapot a helyi angoltanárok értékelik a központi javítókulcs alapján, így a vizsgázók teljesen objektív képet kapnak nyelvtudásuk szintjéről.

Tanulóink megbizonyosodhattak arról, hogy a  LanguageCert International ESOL nyelvvizsga mennyire diákbarát, hiszen

• nemzetközileg elismert egynyelvű nyelvvizsga
  • ideális választás hazai és külföldi tanulmányokhoz, munkavállaláshoz
  • a gyakorlati, kommunikatív nyelvtudásra helyezi a hangsúlyt
  • a feladatok hétköznapiak, életszerűek
  • a vizsga alatt egynyelvű szótár használata megengedett
  • a szóbeli vizsgán tanár-diák párbeszédek zajlanak
  • készségenként 50%-tól sikeres.

(Forrás: https://www.languagecert.hu/informacio_vizsga)

A próbanyelvvizsgát Kisné Varga Gabriella munkaközösség-vezető szervezte, a felügyeletet és a javítást Czeti Antónia, Ürmös Terézia Klára és Majorovitsné Mózes Irén Gertrúd tanárnők segítették.