Iskolakezdés előtt

Gólyanapok a Hamvas Béla Gimnáziumban

2024.08.27 - 2024.08.29.

Ugyan intézményünkben az iskolapadok még üresen állnak, a héten már gyerekhang zengte be az épületet. Keddtől csütörtökig két gólya osztályunk kezdte meg az ismerkedést az iskola épületével, szokásaival és nem utolsó sorban osztályfőnökeikkel és egymással.

Gólyanapok1

Hosszú - 14 km-es túrával kezdődtek a gólyanapok, ahol az osztályok a vértessomlói Somló-hegyi kilátóhoz látogattak.

GólyaNapok2

A túra során a beszélgetésé volt a főszerep, jó hangulatban gyűjtötték a kilométereket a diákok és kísérőik.

GólyaNapok3

Szerdán a gimnázium épületét járták be fiatal növendékeink, majd saját osztálytermükben bemutatkozással, kooperatív játékokkal töltötték el az időt.

GólyaNapok4

A nap második felében a helyi tekepályán ügyeskedtek, ahol csapatokba verődve versengtek egymással.

GólyaNapok5.jpg

A gólyanapok zárásaként a győri Xantus János Állatkertbe látogattak diákjaink, ahol állatsimogatáson és bemutatókon vehettek részt.

GólyaNapok6.jpg

Tartalmas három nap volt ez gólyáink és osztályfőnökeik számára. Reméljük, hogy újabb ismeretségek, barátságok szövődtek, ezáltal könnyebb lesz a hétfői tanévkezdés.

GólyaNapok7.jpg

Szommer Áron, a 9.A osztály tanulója:
"Augusztus 27-29 között kerültek megrendezésre a Hamvas Béla Gimnázium gólya napjai. Első nap a Somlói kilátóhoz látogattunk el, ahol először tudtunk beszélni az új osztálytársainkkal. Odafelé egészen jól bírtuk, azonban a hazafele út már kicsit döcögősebben ment. Másnap, azaz 28-án az iskolában töltöttük a napot. Először berendeztük a termet, majd egy rövid bemutatkozásra is volt időnk. Tizenegy óra felé megettük a pizzánkat, azután megkaptuk a könyveinek, majd a tekepályán zártuk a napot. Az utolsó nap Győrben zajlott le. Először megnéztük az állatkertet, majd átvándoroltunk az Árkádba egy kis shoppingolás gyanánt. Úgy érzem, hogy nagyon jó hangulatban telt el ez a pár nap. Sok élménnyel és új barátokkal lettünk gazdagabbak. Összeségében jó, hogy nem hagytam ki!"

GólyaNapok8

Izing Kincső, a 9.B osztály tanulója:
"Nagyon fárasztó, de egyben izgalmas is volt az első nap. A második nap hozta össze az embereket szerintem legjobban. A tekézést, ahogy én láttam, mindenki nagyon élvezte! A harmadik nap szintén nagyon fárasztó volt, de mindenképpen sokat hozzátett a társaság összehangolódásához! Összességében szerintem nagyon jó volt!"

GólyaNapok9