Sportnap-10.A

2022. szeptember 30. - Sportnap - Beszámoló
Saródi Marcell 10.A
Hamvas Béla Gimnázium

A 2022-2023-as tanévben is megrendezésre került a már hagyományossá vált sportnap a Hamvas Béla Gimnáziumban.

A sportnap célja, hogy a tanulók megtapasztalhassák a felszabadult, közös mozgás élményét. Ez a beszámoló összefoglalja a szeptember 30-án történt programokat, eseményeket.

Reggel a szokásos időpontra érkeztünk, majd a 108-as teremben gyülekeztünk.

Az első feladat egy rövid kérdőív kitöltése volt, mellyel a 4-5 fős csapatok ügyesen végeztek. A kérdések témái az emberi test, egészséges táplálkozás és a sportgyakorlatok voltak.

10A-Sportnap1

A 2. állomás a tornateremben volt található, ahol ügyességi feladatokat hajtottunk végre. Ezek közé tartozott a kosárba dobás, labdahajítás és az akadálypályákon való áthaladás.

10A-Sportnap2

A 3. állomáshoz nem kell hosszú utat tennünk, ugyanis a konditerem tartogatott számunkra új feladatokat. Azt a megbízatást kaptuk, hogy készítsünk fényképeket egymásról miközben gyakorlatokat végzünk.

10A-Sportnap3

Végül, de nem utolsó sorban visszatértünk a 108-as terembe, ahol egy izgalmas Kahoot mérkőzésre került sor. Mind a négy csapat lelkesen dolgozott a győzelemért!

10A-Sportnap4

Összefoglalva, az idei sportnapot is nagy sikernek tartottuk. Mind a diákok, mind a pedagógusok kellemesen szórakoztak, és örülünk, hogy idén is sor került erre az eseményre. Az igazi jutalom a játék öröme, az új vagy ismert sportok kipróbálása volt. Minden csapat vidáman, jó hangulatban, kellemesen elfáradva zárta a programot.

„A természet körforgásában nem létezik sem győzelem, sem vereség. Csak a mozgás létezik.”
/Paulo Coelho/