OKPV-2023

Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny

A Mathias Corvinus Kollégium több éve rendez történelmi problémamegoldó versenyt, ahol híres szituációkat gondolhatnak újra a középiskolások. Új kreatív ötletekkel, forradalmi elgondolásokkal mutathatják meg hogyan alakították volna a történelmet.

Az Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny célja a diákok körében az esetoldás módszertanának átadása, a kritikus gondolkodás és a csapatban dolgozás készségének fejlesztése.

A 11. b osztályból 3 fővel neveztünk az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyre.

Burai Henrietta, Nagy Viktória és Szíjj Tímea kitöltötték az I. fordulót online formában. Különböző források alapján kellett segíteniük IV Béla uralkodónknak döntéseket hozni. Három esetmegoldó kör volt, 6-7 kérdéssel. Ez az összpontszám 30%-át teszi ki.

OKPV2023

Csapatunk sikeresen vette az első akadályt. Jövő héten indul a II. online forduló. Ha ezen is túljutottunk, akkor ott leszünk a regionális fordulóban, ahol már élőben (országszerte 8 helyszínen) mutathatjuk be egy történelmi krízishelyzet megoldását.

Mészárosné Fülöp Laura
felkészítő szaktanár