2009-Torda

Az oroszlányi Lengyel József Gimnázium és Szakközépiskola előörse a közelmúltban Tordára látogatott, ahol az ottani magyar tanítási nyelvű iskolával létesített testvérkapcsolatot.

Mostanra teljesedett ki 1.osztálytól 12-ig évfolyamig  a képzés a Jósika Miklós Elméleti Líceumban. Dr. Radványiné Varga Andrea és Rus Fodor Dóra , a két intézmény vezetője bizalommal tekint az elkövetkezendő évekbeli együttműködésre, az iskola tanárai és diákjai között kialakulható barátságokra.

A kis csapat a tordai csata alkalmából rendezett koszorúzáson is közreműködött :  Kenedi Viktorina, Torzsa Gabriella és Rácz Bálint műsora színesítette a megemlékezést, melyet Takács Tímea tanárnő állított össze.

Ezután került sor az emlékezés virágainak elhelyezésére a kopjafánál, ahol a Vitézi Rendet Makrai Nándor és Huber Antal képviselte, valamint koszorút helyezetek el a résztvevők, és az oroszlányi Rákóczi Szövetség és Milleniumi Alapítvány is.

Kovács Ildikó Mária az oroszlányi iskola igazgatóhelyettese és Józan Erzsébet a tordai iskola tanára által összeállított út során megtekintették a sóbányát, kirándultak a tordai hasadéknál, valamint megnézték Kolozsvár, Körösfő nevezetességeit is.

Bíznak abban, hogy a most létrejött barátságok nem szakadnak meg és újabbak is létesülnek a diákok cserekapcsolata révén.

Torda2009