2011-Terepgyakorlat

Terepgyakorlat 2011. október 14–16.

A gimnázium „bogaras” csapata 2011. október 14-16-ig Kőhányáson terepgyakorlatozott. A tábort Eichardt János és Póczos Tamás tanár urak vezették, vasárnap pedig Törökné Ruppert Zsuzsanna tanárnő is csatlakozott.

A hét fiú és egy lány Kőhányáson a Steinau vendégházban szállt meg. Az első út a Nagytisztára vezetett, ahol a diákok talajcsapdákat helyeztek le, pókokat és növényeket gyűjtöttek.

Szombaton kerékpárral indultak a 25 km-es útra, a. Dobai kút- Somhegy- Nagytiszta útvonalon haladtak. Útjukat egy kisebb szerencsés kimenetelű „baleset” tarkította. Utána visszatértek az „alaptáborba”, és a vacsorakészítés viszontagságai következtek. Végül „pumpedlit” sütöttek a táborlakók, ami mindannyiuk kedvence Az időjárás nem volt végig kegyes a természetjárókhoz, mert szombaton este eléggé hidegre fordult az idő.

Vasárnap reggel felmentek az Eperjesre immáron a tanárnő segítségével, ahol gyönyörködtek a tájban és készítettek néhány fotót. A túra után visszatértek a táborba, finom gulyást ettek, majd összetakarítottak, és hazaindultak a jól sikerült táborozás után.

("Kölyök" cikkének felhasználásával)