2012-Szalagavató februárban

ISMÉT SZALAGAVATÓ

Oroszlány Város Gimnáziuma és Szakképző Iskolája immár másodszor rendezett szalagavató ünnepséget egy tanéven belül az összevont iskola falai között.

2012. február 10-én pénteken 17 órakor az Eötvös Loránd Telephely öt végzős osztályának tanulói kapták meg a jelképes szalagot ünnepélyes keretek között.

Az ünnepség hivatalos része a gimnázium nagytermében zajlott, ahol Takács Károly polgármester úr az iskola és a diákok jövőjével kapcsolatos biztató szavai után Dr. Radványiné Varga Andrea igazgatónő foglalta össze gondolatait, s adott biztatást a végzős tanulóknak.

Az osztályfőnökök ünnepélyes külsőségek között, a zene hangjaira feltűzték a hagyományos szalagokat. Képgaléria: [12/1] [II/12/1] [II/12/2] [III/13/1] [III/13/2]

Végzős osztályok:
12/1. szakközepes osztály, osztályfőnök Handl Attila,
II/12/1. gépi forgácsoló és szerkezetlakatos szakképző osztály, osztályfőnökük Geiszt József,
II/12/2. női szabó szakképző osztály, osztályfőnökük Szemes Gáborné,
III/13/1. gépi forgácsoló szakképző osztály, osztályfőnökük Tóth László,
III/13/2. szerkezetlakatos szakképző osztály, osztályfőnökük Aschenbrenner József
Szakoktatók: Kuzsmiczky Renáta, Barakka Tamás, Mészáros Géza, valamint Takács Ferenc.

Ezután az osztályfőnökök az igazgatónőtől kapták meg ezt a hagyományos kis jelképet.

A hivatalos rész után – a táncokhoz történő átöltözés alatt – három osztály vetített képes összeállításában figyelhettük meg, hogy miként látják magukat a diákok.

A táncok sorát a gimnazisták korábban nagy sikerrel előadott kalóztánca nyitotta meg (12.b, Gőgh Zoltán). Ezt követte a 12/1. osztály által bemutatott Angyalok keringője, Csiszár Anita koreográfiájával és betanításában. A II/12/2. osztály maguk és szakoktatójuk által tervezett és készített ruhákból divatbemutatóval kedveskedtek a közönségnek. A következő tánc előtt az igen tehetséges 9. évfolyamos Stepa Erika énekszáma kápráztatta el a közönséget. Utána a II/12/2. osztály táncát láthattuk Girl dance címmel. A táncot koreografálta és betanította Zajácz Edina. A II/12/2. osztály bécsi keringőt táncolt Sosztakovics nagyszerű zenéjére a II. Valzer-ra. A keringő koreográfiáját összeállította és betanította Zajácz Edina. A táncok után a tanulók egy-egy szál virággal köszöntötték szüleiket, majd a nyitótánc zárta ezt a részt.

A bálra a már megszokott falak között, a Telephelyen került sor, ahol jó hangulatban, kellemes muzsika mellett éjfélig szórakoztak az ünnepeltek, tanáraik és családjaik.