2012-Borshow

"Kis" és "Nagy" BORSHOW

2012. március 10-én Oroszlány Város Gimnáziumának és Szakképző Iskolájának tornateremben zajlott a „kis” BORSHOW, melyen az 5. - 6. - 7. - és 8. osztályosok vettek részt, és mutatták meg, hogy mit tudnak Oroszlány és környéke történetéről. (Képgaléria) A felsőbb éfvolyamok tagjai a díszteremben mérték össze tudásukat egy maratoni StarWars vetélkedőn. (Képgaléria)

Előzetes feladatként a "kis" diákok az elmúlt hetekben ellátogattak Majkra, és felkeresték a város nevezetességeit. Az itt készült fotókból összeállított szép plakátokat láthatta a zsűri a verseny elején. Minden osztályból 1-1 tanuló csuhát öltött megidézve a néma barátok szellemét.

A jó hangulatú vetélkedőn sok érdekes feladatot oldottak meg a diákok: totót töltöttek ki Majkról, Oroszlányról és Vértesszentkeresztről, régi oroszlányi képeken kellett felismerniük jellegzetes épületeket, utcákat, de volt itt puzzle, activity, kincskeresés és sorverseny is. A vetékedő a következő eredménnyel végződött:

1. hely: 8. a osztály – 181 pont
2. hely: 7. a osztály – 151 pont
3. hely: 6. a osztály – 148 pont
4. hely: 5. a osztály – 145 pont

Köszönet a szervezőknek: Varga Éva, Boros Lajosné, Ürmös Terézia Klára, Vargáné Bátori Györgyi, Hezler Edit tanárnőknek.

Az aulában és a díszteremben a "BORSHOW" feladatait oldották meg a „nagyok” a szokásos lelkesedéssel. Itt "A KÖR BEZÁRULT”, vagyis visszatértünk a néhány évvel ezelőtti témához, a szervező Gőgh tanár úr kedvencéhez, a Star Wars – filmekhez. A nagyon izgalmas és sokrétű feladatsor mindenkit megmozgatott. (Pl.: egy idegen Yoda begyűjtése és tánca, kék színű tej elfogyasztása sorverseny formájában, babapiskótás puding készítése, totó, tanárok eltorzított hangjának felismerése, stb.) A filmek szereplőinek beöltözött diákcsapatok mindent bevetettek, hogy a legjobb helyezést szerezzék meg.

Hosszas csata után alakult ki a végeredmény:

1. helyezett a 12. B osztály – 312 ponttal;
2. helyezett a 12. C osztály – 310 ponttal;
3. helyezett a 12. A osztály – 286 ponttal;
15. helyezett lett és így elnyerte a takarítás jogát a 10. B osztály 219 ponttal.

Ez is bizonyítja, hogy kell bizonyos érettség a „komoly” feladatok megoldásához! Köszönet a szervezőknek. Gőgh Zoltán tanár úrnak, és a diákönkormányzat csapatának! Örömünkre szolgált, hogy az iskolánkban vendégeskedő tordai csapat is kivette részét a vetélkedésből.

Reméljük, hogy jövőre új témakörökben mérhetik össze tehetségüket diákjaink!

Tök jó