2012-A magyar szakos munkaközösség versenyei-3

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny - 2012

Iskolánkból 27 tanuló nevezett az országos Simonyi Zsigmond helyesírási versenyre, melynek helyi fordulóját 2012. március 7-én tartottuk. A diákok először tollbamondást írtak, utána pedig egy helyesírási tesztet oldottak meg.

A kiemelkedő teljesítményt nyújtott alább felsorolt versenyzők a gimnázium március 14-én tartott ünnepi műsora után oklevelet vehettek át.

5. A osztály 6. A osztály
8. A osztály

Eredi Sára
Horváth Krisztina

Csikos Csenge
Regenye Dóra

Horváth Gréta

A díjazottaknak gratulálunk, a javító és versenyt szervező kollégák munkáját köszönjük!

Szavalóverseny - 2012

2012. március 12-én a hagyományoknak megfelelően az iskolai napok keretében szavalóversenyt tartottunk. A verskedvelő tanulók közül az 5-6. osztályosok voltak a legaktívabbak, közülük 10 fő vett részt a megmérettetésen.

A zsűri igen változatos témájú költeményeket hallgathatott meg sok-sok költőtől (Petőfi Sándor, József Attila, Simon István, Varga Katalin, Ady Endre, Juhász Gyula, Móricz Zsigmond és sokan mások).

A verseny bebizonyította, hogy jó néhány tehetséges, szép hangú, kiváló előadói készséggel megáldott tanuló jár a gimnáziumba. Így elmondható, hogy mindenki nyertese volt ennek a napnak, örülhetett saját vagy társai sikerének, tanulhattak a résztvevők egymástól. A legjobban teljesítő diákok ugyancsak a március 14-én tartott iskolai ünnepségen vehettek át okleveleket és jutalomkönyveket. Ők az alábbiak:

5-6. osztály 7-8. osztály
I. Oláh Roland (5. A)
II. Spindler Hanna (5. A)
III. Wertheim Döniz (5. A)
IV. Vasi Nóra (5. A)
V. Hering Petra (6. A)
VI. Szilágyi Boglárka (5. A)

I. Király Viktória (7. A)

II. Tímár Zsuzsanna (8. A)

III. Kristyák Cintia (8. A)

9-10. osztály