2012-Történelem verseny

1848-AS VETÉLKEDŐ

Iskolánk történelem munkaközössége 2012. március 14-én történelmi vetélkedőt rendezett az 1848-as forradalom emlékére. 22 háromfős csapat versenyzett különböző korcsoportokban.

Az 5-6. osztályosok a görög történelemről, az ókori olimpiai játékokkal kapcsolatos tudásukról adtak számot játékos formában. 1. helyezett lett a 6.a osztályból Kostyál Gábor, Oláh Tamás és Kusnyér Gergely, 2. helyezett az 5.a osztályból Fadil Dominika, Spindler Hanna és Gál Anna, 3. helyezett szintén az 5.a osztályból Mátéfi Kristóf, Oláh Roland és Novák Bence.

A többieknek előzetes feladatként beszédet kellett írniuk, amit elmondhattak volna 1848. március 15-én, ezután különböző feladatokat kellett megoldaniuk a reformkor, a forradalom és a szabadságharc történetéből. A jó hangulatú versenyen a 7-8. osztályosok közül 1. helyezést ért el Király Viktória és Gál Emese, 2. helyezett lett Milchram Ramóna, Glázer Odett, Tímár Zsuzsanna és Vörös Evelin, 3. helyezést ért el Mayer Csaba, Eredi Áron és Vépi Krisztián.

A 9-10. osztályosok közül 1. helyezést ért el Deák László, Takács Vivien és Pula Ivett, 2. lett Bálint Lúcia, Varga Fanni és Milchram Szimonetta, 3. helyezést ért el Czékmány Adrienn, Lord Beáta és Kőrös Krisztina.

A 11-12. osztályos kategóriában 1. helyezett lett Roszoka Roxána, Gál Imre és Petrik Renátó, 2. helyezést ért el Bencsik Zoltán, Szedlák János és Rák Ramóna, 3. helyezést ért el Moga Ádám és Solymosi Balázs.

Remek hangulatban tel el a délután, ahol szórakozva tanultak a gyerekek, és gyarapították történelmi ismereteiket.

Ebben a hónapban:Ebben a hónapban:1995