2012-Majki vetélkedő döntője

2012. június 10. Vasárnap - Majkon a ”Szellem - test - lélek” Középpontban a ”Test / A gyermek egészsége” rendezvénysorozat keretében megtartott Bionapon egész napos döntővel zárult Oroszlány Város Gimnáziuma és Szakképző Iskolája által megrendezett vetélkedő. (Képgaléria)

Három levelezős forduló után a döntőbe jutott csapatok egy összetett versenyen mérték össze erejüket. Biológiai – ökológiai, történelmi és művészettörténeti feladatok is színesítették ezt a fordulót.

A szellemi kihívást jelentő keresztrejtvényen és totón kívül a címerfelismerés, a képösszerakás és a képkerettervezés is nehéz próbát jelentett a tanulóknak. Végül a színpadon megtartott mindent eldöntő feladványok során madárhangokat és állatokat kellett felismerni.

A nap során a biotermékek hasznosságával, az egészséges életmóddal kapcsolatos előadások témájában készült riportok összefoglalóját kellett megszerkeszteni és felolvasni.

A majki szerzetesek életéhez kapcsolódó szavak elmutogatása és kitalálása sem volt könnyű feladat, mint ahogy a modern és régi ételek és tárgyak közül sem volt egyszerű kiválogatni azokat, amelyeket a majki kamalduli szerzetesek is használhattak.

Az izgalmas döntőn végül a következő sorrend alakult ki:

FELSŐ TAGOZATOS KOROSZTÁLY:
1. 6.A     (Drábóczi Csenge, Konkoly Alida Lili, Klausz Nikolett)
2. 8.A-2. (Kristyák Cintia, Gábor Brigitta, Hódos Norbert)
3. 8.A-1. (Bárány Ágnes, Kapitány Fruzsina, Vörös Evelin)

GIMNAZISTA KOROSZTÁLY:
1. 10.A   (Horváth Klaudia, Sáhó Bernadett, Sáhó Györgyi)
2. 10.C   (Fekete Noémi, Horváth Flóra, Sárközi Ágnes)
3. 10.B   (Czékmány Adrienn, Boros Anikó, Lord Beáta)

A díjazottak egy jutalomkiránduláson vehetnek részt a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága és Oroszlány Város Önkormányzata ajándékaként. Az első helyezett csapattagok ezen felül egy évre szóló családi belépőt kaptak a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága által fenntartott műemlékekbe.

Köszönet a versenyző diákoknak, valamint a szervezésben aktívan részt vállaló tanároknak: Boros Lajosnénak, Eichardt Jánosnak, Kisné Varga Gabriellának, Mádai Ágnesnek, Mészárosné Fülöp Laurának, Nyerges-Wohl Gyöngyinek, Pfiszterer Ilonának, Póczos Tamásnak, Sáhóné Varga Katalinnak, Törökné Ruppert Zsuzsannának, Varga Évának és végül, de nem utolsó sorban külön köszönet Dr. Radványiné varga Andrea igazgató asszonynak.