2013. május 3-4. - Ballagás

Két nap – két ballagás

Pénteken és szombaton is ballagás volt a Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskolában. Pénteken az Eötvösben, szombaton a gimnáziumban kísérhették figyelemmel a rokonok, barátok, iskolatársak és tanárok a végzős diákok ünnepélyes búcsúját iskolájuktól. [Képek]

Az Eötvösben két osztály búcsúzott:a 2/12/2 a gépi forgácsoló, szerkezetlakatos és női szabó szakképző osztály, osztályfőnöke Molnár István tanár úr, szakoktatóik Szemes Gáborné tanárnő, Barakka Tamás és Jámbor Jenő tanár urak; valamint a 12/1. szakközépiskolai osztály, osztályfőnöke Bartalus Ilona tanárnő.

A gimnáziumban három osztály ballagott: a 12.a nyolcosztályos gimnáziumi osztály, osztályfőnökük Czeti Antónia tanárnő, a 12.b hagyományos négyosztályos gimnáziumi osztály, osztályfőnökük Huma János tanár úr, valamint a 12.c gimnáziumi és grafikus szakközépiskolai osztály, osztályfőnökük Tőkés Sándor tanár úr, majd nyugdíjba vonulása után Jenei András tanár úr.

Az ünnepség mindkét alkalommal a Himnusz eléneklése után Takács Károly polgármester úr köszöntőjével kezdődött, majd Dr. Radványiné Varga Andrea igazgatónő búcsúzott a tanulóktól, egy Hamvas Béla-idézettel útra bocsájtva őket:

Nem akkor érsz célhoz, ha mindent kimerítettél,
hanem ha megtaláltad a kimeríthetetlent.”

A gimnáziumban Mátéfi Kitti 12.c osztályos tanuló Tóth Árpád Kik egy-uton című költeményét szavalta el, Gott Dániel 11.b osztályos tanuló előadásában pedig Reményik Sándor Mi mindig búcsúzunk című versét hallhattuk.

A 11. évfolyam nevében Erdei Viktória 11.b osztályos tanuló búcsúzott ballagó diáktársaitól, a végzősök nevében pedig Hock Vivien 12.a osztályos tanuló vett búcsút az iskolától, a tanároktól és a diákoktól.

Az Eötvösben a ballagó diákoktól Dezső Renáta 11. osztályos tanuló, a végzős osztályok nevében Budai Alex 12/1. osztályos tanuló búcsúzott a diáktársaktól, tanároktól, az iskolától.

A végzősök mindkét helyen átadták az iskolazászlót a következő évfolyam tagjainak, ezzel szimbolizálva az iskola hagyományainak folytatását.

Azok a diákok, akik kimagasló tanulmányi eredményt értek el, jó közösségi munkát végeztek vagy valamely más iskolai területen nyújtottak kimagasló eredményt, az iskola plakettjét és jutalomkönyveket, okleveleket vettek át  Dr. Radványiné Varga Andrea  igazgatónőtől.

Az ünnepély végén a Szózat hangjai előtt a rokonok, barátok, ismerősök adták át virágaikat a ballagóknak.

A jutalomban részesült tanulók, szülők:

Eötvös Szakképző Iskola (Telephely)

A Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola emlékplakettjét kapta:

Sütő Gábor (2/12/2.a) – kiváló tanulmányi eredményéért

Szabó Gyöngyi (2/12/2.a) – kiváló tanulmányi eredményéért

Hegedűs Tímea (12/1.) – (szülő) a szülői munkaközösségben végzett munkájáért

Füller Melinda (2/12/2.a) – (szülő) a szülői munkaközösségben végzett munkájáért

Jutalomkönyvet kapott:

12/1. osztály

Rózsa Anett – közösségi és dákönkományzati munkájáért

Bertalan Patrik Roland – közösségi munkájáért

Virág-Tóth Ádám – közösségi munkájáért

Hegedűs Tímea – a szülői munkaközösségben végzett munkájáért

2/12/2.a osztály

Sütő Gábor – kiváló tanulmányi eredményéért

Szabó Gyöngyi – kiváló tanulmányi eredményéért

Hideg Richárd – közösségi munkájáért

Budai Tibor – közösségi munkájáért

Virágh-Tóth Tibor – közösségi munkájáért

Füller Melinda – a szülői munkaközösségben végzett munkájáért

14/1. végzős gépgyártástechnológiai technikus

Tóth Tamás – kimagasló tanulmányi eredményéért

Gimnázium (Székhely)

A Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola emlékplakettjét kapta:

Hock Vivien (12. a) – folyamatosan kiemelkedő tanulmányi eredményéért, szorgalmáért és közösségi munkájáért

Vénusz Ivett (12. a) – folyamatosan kiemelkedő tanulmányi eredményéért és szorgalmáért.

Jutalomkönyvet kapott:

Hock Vivien – a diákönkormányzatban végzett munkájáért