2013. október 10. - Gólyabál

A „Hamvas-gólyák” bemutatkozása

Ebben az évben a gólyabált a Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskolában rendhagyó módon csütörtökön tartották, aminek a „gólyák” nagyon örültek, hiszen eggyel kevesebb napon kellett teljesíteniük a rendező tízedikes osztályok érdekes kívánságait.

Az előzetes feladatok könnyen teljesíthetőek voltak, viszont vidám pillanatokat szereztek tanároknak, diákoknak egyaránt. Az egyik nap még csak zöld Tesco-s táskával közlekedő diákok másnap már plüss állatokat szorongattak órákon és szünetekben egyaránt, közben boldogan vagy éppen szégyenlősen mutatták a lábukon levő mamuszt vagy lábtyűvel viselt strandpapucsot a szigorúan ellenőrző szervezőknek.

Az igazi megmérettetés maga a gólyabál volt, hiszen itt kellett bemutatni a két, előzetesen elkészített produkciót is. Először bevonulót kellett készíteni, amelyet mindkét osztály eltérő módon oldott meg. A 9.A táncos-zenés műsorszámot adott elő, míg a 9.B „katonás” meneteléssel kezdte a programot. A másik igazi csapatmunkát igénylő feladat az volt, hogy áriában vagy szerenádban kellett dicsőíteni az „erkélyen” (vagyis a karzaton) mosolygó tízedikeseket, amit idén is nagy lelkesedéssel tettek meg a gólyák.

A vetélkedő feladatai is humorosak voltak: seprűn lovagoltak, kígyót kötöttek cipőfűzőből, pingpong labdát egyensúlyoztak kanálon, visszafele lejátszott zeneszámokat ismertek fel a derekasan küzdő osztályok. A legnagyobb derültséget az a feladat okozta, amikor az iskola tanárainak eltorzított képeit kellett felismerni a kivetítőn, és nagy meglepetésre ez sem okozott nehézséget a diákoknak.

A program zárásakor elhangzott a hagyományos gólya-eskü, és a friss „gólyabébik” megkapták igazolványaikat is osztályfőnökeiktől (Majorovitsné Mózes Irén Gertrúdtól és Czeti Antóniától).

A verseny eredménye a valóságot tükrözte, mivel mindkét osztály mindent beleadott a küzdelembe. Ezt mutatták a pontok is, hiszen döntetlennel zárult a vetélkedő, így a két csapat átvehette a jutalomként kiérdemelt tortáját.

Köszönet a szervező osztályoknak és osztályfőnökeiknek (Horváthné Schein Évának és Gőgh Zoltánnak) a tartalmas és vidám estéért!