2013-10-14-Pitti Katalin előadása

Az opera nagykövete

2013. október 14-én, egy gyönyörű napsütéses őszi napon Pitti Katalin, Liszt Ferenc-díjas, Érdemes művész látogatott el a Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola nagytermébe. Az opera nagyköveteként tartott részletes előadást a legösszetettebb zenei műfaj, az opera történetéről. [Képgaléria]

’Alleluja!’ – csendült fel a bevezetőben Mozart műve, miközben az Operaház impozáns épületéről láthattunk egy képsorozatot.

A művésznő közvetlen stílusban szólt nagyszámú hallgatóságához. Boldizsár Tamás és Czékmány Adrienn iskolánkban tanuló két növendéke is szerephez jutott.

Ízelítőt kaptunk a helyes légzéstechnikából, amit közösen gyakorolhattunk is.

Részesei lehettünk egy gazdag operaénekesi pálya kis szemelvényének. A művésznő elsősorban saját szerepeiből, felvételeiből nyújtott át egy kis válogatást.

Handel (Cleopatra), Mozart (Varázsfuvola), Verdi (Traviata, Otello), Puccini (Turandot) és Csajkovszkij (Anyegin) operáiból hallhattunk részleteket tragikus sorsú főhősnők, Cleopatra, Pamina, Violetta, Desdemona, Liu és Tatjana által megjelenített szerepekből.

Tisztelettel adózott példaképe, Házy Erzsébet előtt, Tatjana áriájának felidézésével (Csajkovszkij: Anyegin).

A közel két órás program Verdi operájával ért véget, így mindenki „pezsgő” hangulatban távozott a Traviata pezsgőáriája után.

Bízunk benne, hogy többen is megkedvelték az operát, s hamarosan az Operaház vagy az Erkel Színház vendégeként élő előadásban élvezhetik a csodálatos dallamokat.

A Magyar Állami Operaház nagyszerű kezdeményezése hamarosan folytatódik a balett megismertetésével.

Ürmös Teréz Klára