ALAPÍTVÁNY

(Hamvas Béla életrajza)

2013-Bécsi kirándulás

A bécsi Természettudományi Múzeum (Naturhistorisches Museum) látogatása

2013. november 15-én, reggel háromnegyed nyolckor volt a gyülekező az oroszlányi Polgármesteri Hivatal mögötti parkolóban. Felhős, kissé borús időben indultunk el Bécsbe 46 diákkal és négy felnőtt kísérővel. Célunk a bécsi Természettudományi Múzeum megtekintése volt, s ha végeztünk, egy kis városnézésre is marad időnk.

Nagyjából 11 órára érkeztünk meg, majd az általános tájékoztatás után mindenki szabadon választhatott, hogy a múzeumban mit tekint meg először. Néhány, az élővilágra vonatkozó feladat erejéig, 5-6 fős csapatonként kellett megkeresni a kérdésekre a választ, mely főleg a kiállítás anyagára épült. A diákok közül néhányan „idegenvezetést” is kértek tőlünk, s velünk együtt nézték végig a múzeumot. Sajnos a tervezett három órába nem minden fért bele, de így is nagy élmény volt e kiállítást megnézni. A fennmaradó időben még jutott egy kis városnézésre is, s délután négykor indultunk vissza.

Tök jó

Látogatottság