2013-Érdekes fizika

Rendhagyó fizika óra

A Kölcsey Ferenc Művelődési Központban „A fizika csodái” címmel interaktív kiállítást rendeztek 2013. november 5. és 9. között. Ezt látogattuk meg rendhagyó fizika óra keretében néhány osztállyal.

A diákok élménybeszámolójából idézek:

„Nekem a kiállításon négy dolog tetszett a legjobban: a pohár telefon, a villámgömb, a búvár és a csúcspörgettyű. Amit a búvárról tudok: egy műanyagpalackban víz van és benne egy szemcseppentő. A szemcseppentőben víz és levegő van. Ha megnyomjuk a palackot, akkor több víz kerül a cseppentő belsejébe. A levegő mennyiség így kevés lesz ahhoz, hogy fenn tartsa a búvárt, ezért az lesüllyed. A csúcspörgettyűs kísérletben a kis pörgettyű tánc közben súrlódik a tálcához. Ez a súrlódás az, ami miatt az egyensúlyi helyzet megváltozik és a pörgettyű fejtetőre áll.” (Oláh Natália 7.a)

„Nekem a „repülsz vagy sem” tetszett a legjobban. Volt egy deszka, annak az egyik oldalán tükör helyezkedett el. Egy seprűt a lábunk közé kellett helyezni és a deszka fölé állni úgy, hogy a deszka a lábunk között volt. Fel kellett emelni a tükör felöli lábunkat, és olyan volt, mintha repülnénk, mint a boszik!” (Vasi Nóra 7.a)

„A kiállítás kisebbek számára is élvezhető, hiszen a feladatok játékos jellegűek.” (Konkoly Lili 8.a)

„Úgy érzem, sok érdekes dolgot tapasztalhattam meg. Remélem még lesz alkalmam ehhez hasonló kiállításon részt venni és értékes tapasztalatokat gyűjteni.” (Dörner Szilvia 8.a)

A kiállításon készült képek megtekinthetők a galériában.

Köszönjük a szervezőknek a tartalmas és érdekes kiállítást!

Szamper Aranka szaktanár