Felvételi tájékoztató - 2017/2018

2840. Oroszlány, Kossuth Lajos utca 2.
OM azonosító: 031932

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ – 2017/2018-AS TANÉV

A 2017/2018. tanévben indítandó tagozatok:

A gimnáziumi oktatás formái:

0001/ 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, normál oktatás, általános tantervű

0002/ 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás német nyelv tantárgyból, általános tantervű

0003/ 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás angol nyelv tantárgyból, általános tantervű

0004/ 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás matematika és informatika tantárgyból, általános tantervű

0005/ 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás biológia tantárgyból, általános tantervű

0006/ 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás belügyi rendészeti ismeretek és katonai alapismeretek tantárgyból, általános tantervű (*)

0007/ 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv,emelt szintű/óraszámú oktatás rajz és vizuális  kultúra tantárgyból, általános tantervű

0012/ 4 évf.  kerettantervre épülő, emelt szintű/óraszámú oktatás testnevelés tantárgyból, általános tantervű (*)

(*) 2017. február 24-én 14.00 órakor fizikai alkalmassági vizsga lesz  az iskolánkban.

Az iskolában a felvételi a 7-8. osztályos általános iskolai tanulmányi eredmények alapján történik. ( 7. év vége, 8. félév )

A jelentkezőket a felvételi bizottság rangsorolja, eredményeik ismeretében állapítja meg a ponthatárokat. Emelt szintű képzések esetében az adott tantárgy eredménye legalább 4-es kell legyen.

A Nemzeti Köznevelési tv 56. § (1) meghatározott tanulók  esetében a törvény szerint járunk el.

A belügyi rendészeti ismeretek, valamint az emelt szintű testnevelés képzésekre jelentkezők számára fizikai alkalmassági vizsgát tartunk ( időpontja 2017. február 24.  14.00 órakor, helyszíne:  Hamvas Béla Gimnázium, Oroszlány, Kossuth L. u. 2. ).

Ezen képzésekre való jelentkezés egyben az alkalmassági vizsgára való jelentkezést is jelenti, az iskola értesíti a tanulókat a vizsga időpontjáról és helyszínéről.

Az alkalmassági vizsgán az életkori sajátosságoknak megfelelő általános fizikai állapot felmérése történik. Sportorvosi alkalmassági vizsgálat eredménye szükséges.

A részletes követelmény és értékelési rendszer az iskola honlapján megtekinthető.

( http://kozepiskola.oroszlany.hu )

A szakmai alapdokumentumban foglaltak szerint fogadjuk a sajátos nevelési igényű, valamint a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő diákokat.