2010-Kosárlabdások eredményei

Fellner kupa:
Iskolánk fiú kosárlabda válogatottja 2009. december 12-én a Fellner kupa villámtornán vett részt. A tornára 6 középiskola, köztük egy szlovák csapat kapott meghívást. Csapatunk magabiztosan, kiváló játékkal lett első. Külön siker, hogy Bartalus Erik 10.A osztályos tanuló a torna legeredményesebb játékosa címet és a vele járó kupát is elnyerte.

Megyei középiskolás bajnokság
A selejtező mérkőzések 2 körzetben folytak. Esztergomban 3 csapat, és a mi körzetünkben is 3 csapat szerepelt. A tatai Eötvös Gimnázium és a Fellner Szakközép sima verése után (25 pont) csoportelsőként vártuk a folyatatást. Az esztergomi körzetben a Temesvári győzött ezért a megyei döntőt velük játszottuk. Az első mérkőzésre a sportcsarnokban hazai pályán került sor. Rendkívül színvonalas, óriási iramú meccsen sikerült 12 ponttal nyerni. Másnap Esztergomban volt a visszavágó, ahol hosszabbítás után a 2 pontos vereség is belefért. Ezzel a Lengyel József Gimnázium és Szakközépiskola csapata Megyei bajnok lett, és képviseli megyénket az Országos elődöntőn, ami 2010 februárjában kerül megrendezésre.

A képen a győztes csapat látható

Hátsó sor:
Turi Gergely, Mikula Dániel, Kuti Ádám, Bartalus Erik, Stein Bence, Szabolcs Ádám

Első sor:
Karácsony László, Gurszky Géza, Gurszky Gergő, Papp Béla