ÖKO-túra

Őszi túra az Ökoiskola programunkban
2022. október 31.
Vértes, Gerencsér vár

„Mit nekünk időjárás!”, mondhatnánk, akik október 31-én nekivágtunk a Gerencsér várhoz vezető útnak. Bár az idő „olybá tűnt” nem kegyes számunkra, mégis aki a ködös, kissé hideg időt nem „ellenségnek”, hanem kalandnak tekinti még élvezettel is állt hozzá az időjárás eme szeszélyes mutatványához.

A reggeli kilenc órás indulás megfelelőnek bizonyult, mivel ekkorra már a reggeli félhomály csak enyhén borongóssággá változott. Nem szegve kedvünket hamarosan a Dobai-kút nagy bányatavánál álltunk és gyönyörködtünk a természetben. A túra km-ben számítva hamar elvitt minket a várhoz, ahol megpihentünk, sőt a forrás vizéből is ittunk.

A visszaút már egy másik kérdést vetett fel: menjünk-e „kis- vagy nagy körbe”? A többség a kalandosabb „nagy kör” mellett döntött, ami viszont utólag kiderült, hogy több kilométerrel megtolta az eredeti kilométerkeretünket (18 km helyett 24 km lett). Szerencsére senki sem bánta, kárpótolt minket a táj szépsége és a jó társaság.

Hazaérve kellemes fáradtság és elégedettség ült ki az arcunkra, hiszen ez a túra volt a második ilyen hosszú gyaloglásunk.

ÖKO1
„Hagyásfa” a Vértesben