Autómentes Nap - 2024

AutoMentesNap-Kerekparosok

Örökös Ökoiskolaként a programunk része immár 2016 óta a Nemzetközi Autómentes naphoz való csatlakozásunk. Ebben az évben szeptember 16-tól 22-ig tartott az autómentességi hét, melyhez a gimnázium diákjai és tanárai szívesen bekapcsolódtak.

Az eddig megszokott és az oroszlányi önkormányzat által szervezett „bringás reggelihez” nagy örömmel kapcsolódtunk, amely csütörtökön fogadott minket a József Attila Általános Iskola udvarán. Ezúttal a kerékpárral és rollerrel érkezőket pékárúval, müzlivel és gyümölcslével fogadták a szervezők. Kellemes meglepetés volt, hogy a gimnazisták közül sokkal többen jöttek el a „reggelire”, ami nagy örömünkre szolgált, mivel az elmúlt években alig 5-8 fő jelent meg a helyszínen. A rendezvényre 25 diák érkezett, akik vették a fáradságot és kerékpárral vagy rollerrel jött el egy finom reggelire.

KerekparosReggeli
Aznap délután az iskola sportudvarán egy ügyességi játékon vehettek részt a biciklivel és rollerrel érkezők. Szlalomozni, padok között egyenesen elhaladni, sportpályán kört leírni, illetve vizes poharat asztalról-asztalra átrakni kellett. A játék a rolleresekkel kezdődött, majd a kerékpárosok folytatták.

Rolleresek-1

Rolleresek-2

A kihívásokkal teli és élvezetes pályát minden résztvevő teljesítette, így könnyen kialakult az időmérést követően a sorrend. Nagyon örültünk, hogy lányok is vállalkoztak a megmérettetésre, és nagy tapsot kaptak a fiúkkal együtt a célba érést követően.

Kerékpárosok-1

Záróprogramunk péntekre esett. Bazsó Kata a rendőrség képviseletében két osztálynak közlekedésbiztonsági előadást is tartott, ahol felhívta a figyelmüket a mobilok és zenehallgatás veszélyeire, a zebrán való átkelés vagy hasonló utcai helyzetek balesetveszélyeire.
Kerékpárosok-2

Összességében egy tevékeny és jó hangulatú autómentes hetet zártunk, remélve, hogy a diákok közlekedéssel kapcsolatos és a környezetvédelmi ismereteik elmélyültek. A hetes programunkhoz köszönet az igazgatónő Dr. Radványiné Varga Andrea lelkes támogatásáért, valamint Karácsony Tamás és Erdélyi Péterné Helga testnevelő tanárok odaadó segítségéért.

Jelenlét

Jelenleg 112 vendég és 0 felhasználó van vonalban.